Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bugün Eylül ayı enflasyon rakamı açıklanacak. Foreks anketine göre Tüfe’de aylık %1.30, Tera Yatırım olarak bizim beklentimiz ise %1.80 artış görülmesi yönünde . Bugün ayrıca Hazine 2 yıllık tahvil ihalesi düzenleyecek. OPEC+ üyeleri ise petrol üretim politikalarını görüşmek üzere toplantı düzenleyecek. Çin’de borsa resmi tatil dolayısıyla kapalı, Evergrande hisselerinin işleme kapatılması ardından Hong Kong’da ise %2’yi aşan kayıplar görülmekte. ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise kayıplar görece sınırlı. Cuma gününü %0.35 düşüşle 1401 seviyesinde tamamlayan BIST için kısa vadeli 1415 seviyesi direnç, 1380 seviyesi ise destek konumunda izlenebilir.

İZLENECEKLER —Eylül’21 TÜFE (bekl: %1.30) —Hazine 2 yıllık tahvil ihalesi

ŞİRKET HABERLERİ

—BIOEN ödenmiş sermayesini %233 oranında bedelsiz olarak artırarak TL150mn’dan TL500mn’a çıkarma kararı aldı.

—ALCTL, TTKOM ile 2016 yılında imzalanmış olan çerçeve sözleşme kapsamında satış, bakım ve destek hizmetlerini içeren 4 yeni iş emri imzaladığını ve toplam bedelin $59mn tutarında olduğunu paylaştı.

—OZGYO hisse geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini açıkladı. Geri alıma konu azami pay satısı 10mn adet, azami fon ise TL15mn olarak belirlendi.

—ISBIR bağlı ortaklığı İşbir Sentetik Dokuma Sanayi AŞ’nin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul nezdinde başvuruların yapıldığını açıkladı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu